Moda

Jak ożywić klasyczny duet koszula + jeansy

Jak ożywić klasyczny duet koszula + jeansy

Autor: Barbara Lisowska

Klasyka to coś, co zawsze będzie w modzie, bez względu na to, co aktualnie najbardziej jest na topie. Nie wszystkim odpowiadają bardzo popularne ostatnio bufiaste rękawy czy falbankowe bluzki. 

Dobrej jakości biała koszula i jeansy to nieśmiertelny zestaw, który można założyć na wiele okazji. To połączenie uniwersalne i nie wymaga wielu dodatków, aby wyglądać w nim efektownie.

 

Diabeł tkwi w szczegółach

Jeśli stawiamy na klasyczny duet koszula i jeansy, warto zastanowić się, jakie dodatki mogą ożywić tę stylizację, co może sprawić, że całość nabierze dodatkowego charakteru. Jak wiadomo, bardzo często to małe elementy, dodatki – niepozorne broszki czy ciekawe kolczyki budują całą stylizację. Biżuteria ręcznie robiona to coś, czemu zawsze warto się przyjrzeć – posiadanie czegoś, co nie będzie wytworem z sieciówki zmniejsza szansę na to, iż więcej osób będzie posiadać dany produkt. Na polskim rynku modowym w ostatnim czasie pojawiło się dużo nowych marek zajmujących się biżuterią hand made. Duże, złote kolczyki-oponki świetnie pasują do klasycznych zestawów. 

Co wybrać, żeby stylizacja była unikatowa?

Biżuteria hand made to produkt, który odznacza się wysoką jakością – warto mieć kilka solidnych rzeczy niż kilkanaście marnej jakości, które zużyją się po kilku noszeniach. Kolczyki w kształcie twarzy czy też duże klipsy świetnie sprawdzają się w klasycznych stylizacjach. Również wszelkiego rodzaju broszki (na przykład z motywami roślinnymi czy zwierzęcymi) idealnie ubogacą stylizację z prostą koszulą, które zostanie rozświetlona biżuteryjnym dodatkiem.

Biżuteria to także kolczyki – tutaj mamy ogromny wybór, ostatnio na topie są koła: od tych najbardziej klasycznych po bardziej wymyślne, na przykład ze spiralną strukturą. Jeśli całość stylizacji jest dość minimalistyczna, ascetyczna, warto dobrać jakieś ciekawe, może geometryczne kolczyki, aby outfit nie wypadał blado i zwyczajnie. Biżuteria hand made daje szeroki wybór – możemy również zainwestować w niepowtarzalne pierścionki z kamieniami.


Sprawdź również: piękna biżuteria ręcznie robiona jako idealny dodatek do Twojej stylizacji

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.