Aranżacja ślubu w stylu vintage

Aranżacja ślubu w stylu vintage

Autor: Barbara Lisowska

Organizacja wesela wbrew pozorom nie jest tak prostym zadaniem. 

Bardzo wiele przyszłych par młodych ma z tym ogromny problem, w szczególności jeżeli na uroczystość zaproszonych jest wiele gości.

Ponadto dodatkową trudnością może okazać się fakt, iż lub oraz wesele mają być urządzone w konkretnym stylu. Jednym z najbardziej popularnych w ostatnim czasie jest styl vintage. Zatem czym dokładnie się charakteryzuje?

Styl vintage coraz bardziej popularny

Obecnie wesela w stylu vintage są coraz chętniej aranżowane. Warto pamiętać, iż wspomniany styl to nic innego jak moda, która nawiązuje do poprzednich epok. Odwzorowuje oraz czerpie inspiracje z szafy naszej babci, jak również naszej prababci.

Cechą charakterystyczną tego stylu są między innymi długie, powłóczyste suknie. Nie możemy zapominać także o tym, iż są to bardzo proste modele. Istotne jest także odpowiednie nakrycie głowy. Może to być długi welon lub też wianek z kwiatów.

Atrakcyjne kartki hand made

Styl vintage powinien zagościć nie tylko w ubiorach pary młodej. Bardzo ważne są także różnego rodzaju dodatki. Doskonałym pomysłem są kartki ślubne wykonane ręcznie właśnie w takim stylu. Aby dobrać odpowiednie ozdoby, powinniśmy przede wszystkim użyć do aranżacji takiej kartki dużo koronki. Wspaniale sprawdzi się nie tylko ozdoba w kolorze białym, ale także w kolorze ecru.

Styl vintage w ostatnim czasie powraca do łask. Coraz więcej osób decyduje się na urządzenie wesela właśnie w takim stylu. Warto pamiętać, iż jest to ponadczasowy styl, który idealnie sprawdzi się na każdym weselu. Wbrew pozorom urządzenie przyjęcia właśnie w stylu vintage nie jest zbyt trudne.

Obecnie możemy znaleźć bardzo wiele inspiracji w różnego rodzaju czasopismach ślubnych oraz w internecie. Doskonałym źródłem pomysłów mogą być stare zdjęcia naszej babci lub też prababci, które doskonale oddają klimat vintage.


Polecamy piękne kartki ślubne ręznie robione

Licencjonowane artykuły dostarcza Artelis.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *